Prawnicy 2013
dla Fundacji Między Niebem a Ziemią

Prawnicy 2013 to druga z cyklu akcji charytatywnych organizowanych przez Fundację Między Niebem a Ziemią w środowisku prawniczym.
Pierwsza z nich pod nazwą Kobiety Prawa 2012 odbyła się w roku 2011.
A co najważniejsze Kobiety Prawa wciąż aktywnie są z nami. Wspierają nas i uczestniczą w organizacji kolejnych naszych przedsięwzięć.

Do tegorocznej akcji zostało zaproszonych 12 radców prawnych i adwokatów - partnerów i wspólników z największych działających w Polsce kancelarii.
Zapytaliśmy ich co starają się robić dla innych jako prawnicy i jako ludzie, co im w pomaganiu imponuje, a czego się obawiają. Jakim formom pomocy ufają.

W naszym przekonaniu to jest przyczynek do dyskusji czy i jak warto pomagać. To także dowód, że prawnicy chcą pomagać choć wizerunek tej grupy zawodowej w tym obszarze nie jest najlepszy… A jak jest naprawdę?

O tym można się przekonać czytając książkę "Prawnicy 2013 o pasjach i pomaganiu" To 12 rozmów z Mężczyznami, Prawnikami uczestniczącymi w akcji. O tym, co jest w życiu ważne i daje energię do działania. Za co jesteśmy wdzięczni i co nas irytuje. O pasjach i pomaganiu.
Jak mówi o roli mężczyzn Między Niebem, a Ziemią prof. Zbigniew Ćwiąkalski, jeden z bohaterów książki:

"Mężczyźni – jeśli zewnętrznie wydają się nieczuli – to nie wynika z ich przemyśleń, ale z bujania w obłokach. Wtedy trzeba ich sprowadzić na ziemię, żeby spostrzegli, że trzeba komuś pomóc. Trzeba im podpowiedzieć, że jest taka sytuacja, ale jak już "zaskoczą", to pomagają, a nawet potrafią być bardzo hojni (…)."

Są też w tej książce poruszające historie pięciorga śmiertelnie i nieuleczalnie chorych dzieci - podopiecznych fundacji opowiedziane przez rodziców i opiekunów dzieci, które wspieramy dzięki takim akcjom ja ta.
To głos z tej drugiej strony, opisujący jak ważna jest pomoc i jak trudno nauczyć się ją przyjmować.

"Przychodzi taki dzień, że musisz się przyznać, że już nie dajesz rady. Wtedy trzeba zacząć polegać na innych. Musiałam zagryźć zęby i poprosić. Przyznać się przed samą sobą, że nie daję rady, nie jestem doskonała. Musiałam zaufać.
Na początku miałam wyrzut sumienia, że obarczam kogoś moją sytuacją. W pewnym momencie zobaczyłam jednak, że pomoc to współpraca dwóch stron: jedna strona musi schować swoją dumę i poprosić o pomoc, a druga strona musi tę pomoc dać.
Odkryłam ile radości i pozytywnych emocji daje pomoc tym osobom, które pomagają." — mówi Eliza Kugler — mama chorej Ali.

Przeczytaj i przekonaj się jaką wartość ma pomoc dla tych, którzy ją otrzymują i dla tych, którzy ją niosą.

Kup książkę "Prawnicy 2013 o pasjach i pomaganiu" »

Tegorocznej akcji, tradycyjnie już, towarzyszy ekskluzywny kalendarz na rok 2013 autorstwa Pauli Rettinger-Wietoszko z pięknymi fotografiami uczestników tegorocznej akcji. Kalendarz jest także cegiełką, która zostanie podobnie jak dochód ze sprzedaży książki przekazana naszym podopiecznym.

Możesz kupić go tutaj »

2012 © Fundacja Między Niebem a Ziemią. Created by kasial. All rights reserved.
www.kasial.pl