Prawnicy 2013

Piotr Schramm

adwokat, wspólnik w Kancelarii
GESSEL z Warszawy

Pomaganie to przekazywanie energii drugiemu człowiekowi. Dawanie części siebie. Ofiarowywanie entuzjazmu, czasem nadziei, powodowanie uśmiechu na twarzy drugiego człowieka...

O POMAGANIU
Pomaganie to dar serca, wyraz określonej dojrzałości. Podarunek części siebie wobec drugiego człowieka. Pomaganie czyste to coś takiego naturalnego, co "istnieje lub nie" w każdym z nas. To nie komercja w dzisiejszym komercyjnym świecie, ale Prawda, która uwalnia energię dla obdarowanego i obdarowującego.

O PRACY
Nie jest tak, że jeśli jesteśmy "biznesowi", to musimy być źli. Nie trzeba być "człowiekiem nieludzkim", żeby życie pozwoliło nam coś osiągnąć. W mojej filozofii jest całkiem odwrotnie, najważniejsze są wartości, i dobro – bo to, choć nie wyłącznie oczywiście, pozwala osiągnąć sukces.

O PRAWNIKACH
Nie dzieliłbym ludzi na prawników i nie prawników. Wartością człowieka nie jest to, co osiągnął, ale to jaki jest dla innych i samego siebie, ale również czy jest prawdziwie szczęśliwy.

O KOBIETACH
Pomaganie nie jest związane z płcią, lecz z sercem. Pomaganie to nie dylemat kobiet czy mężczyzn, ale nas ludzi. Dziś kobiety są twarde a mężczyźni nie boją się łez – dlatego to "człowiek pomaga człowiekowi", oczywiście tylko jeśli jego serce tego chce.

O MĘŻCZYZNACH
Pomaganie w żaden sposób nie stoi w sprzeczności z wizerunkiem silnego mężczyzny. Pomaganie w czystej postaci jest wręcz oznaką siły. Jeśli pomagasz to nie dlatego, że jesteś słaby – ale dlatego, że w ten sposób możesz dać siłę drugiemu człowiekowi, siłę którą on utracił. Zresztą, tylko wtedy pomoc jest czysta.

O BLISKICH
Według mnie najważniejsza w życiu jest przyjaźń. Na przyjaźni można budować wszystko, bez przyjaźni nie można zbudować nic.

O SOBIE SAMYM
Nie potrzebuje ludzi wokoło, nie potrzebuje klakierów ani wieczorków przy grillu. Mam takie powiedzenie od lat – "wszystko jest jedynie moją własną porażką lub moim sukcesem". Dobrze reaguję wyłącznie na dobro, szacunek za człowieczeństwo, czystość intencji i prawdę. Nie ważne ile razy padnę na twarz, ważne że za każdym razem wstanę. Tak być musi!

2012 © Fundacja Między Niebem a Ziemią. Created by kasial. All rights reserved.
www.kasial.pl