Prawnicy 2013

Marek Rosiński

radca prawny, partner w Kancelarii
Baker & McCenzie z Warszawy

Pomaganie jest dla mnie czymś całkowicie oczywistym i naturalnym. Każdego dnia jest dużo okazji, żeby być pożytecznym. Warto świętować drobne sukcesy, dawać pozytywny feedback, czy rozśmieszyć kogoś, kto ma słabszy dzień...

O POMAGANIU
Każde działanie, które prowadzi do pozytywnych skutków ma sens. Tym większy, im większa jest ilość osób, która odnosi z niego pożytek, w jak najdłuższym okresie czasu. Im mniej myślimy o sobie, a bardziej o innych, tym mniej mamy problemów, a więcej – ciekawej pracy do wykonania.

O PRACY
Doradztwo prawne to biznes. Biznes szczególny - wymagający specjalistycznej wiedzy, oparty na zaufaniu, reputacji i wysokich standardach etycznych. Nie mam poczucia misji związanego z pracą.

O PRAWNIKACH
Nasz zawód oparty jest na wiedzy i doświadczeniu. To długa droga. Prawnicy są urodzonymi sceptykami, indywidualistami i bardzo cenią sobie niezależność. Praca zespołowa w tym zawodzie jest zawsze ciekawym wyzwaniem...

O KOBIETACH
Kobiety są zdecydowanie lepszymi ludźmi. Domeną kobiet jest mądrość, a mężczyzn - aktywność. Te dwie właściwości wzajemnie się dopełniają. Kiedy się je połączy, to okazuje się, że wbrew temu, czego nas uczono w szkole, jeden plus jeden równa się trzy.

O MĘŻCZYZNACH
Silny mężczyzna robi dokładnie to, co uważa w danej sytuacji za właściwe. Przy takim podejściu, nie ma potrzeby wpadania w gniew, który pojawia się w chwili frustracji i niemocy. Gniew jest wyraźnym znakiem, że nie radzimy sobie z daną sytuacją.

O BLISKICH
Od rodziców zwykle dostajemy więcej niż jesteśmy w stanie im oddać. Potem sami staramy się dawać więcej własnym dzieciom. Rodzina to dobra szkoła dawania bez oczekiwań.

O SOBIE SAMYM
Mam dwie córki. Od dwudziestu lat praktykuję buddyzm oraz prawo. Lubię przestrzeń, prędkość i wiatr. Potrafię nosić wiele kapeluszy, w zależności od sytuacji. Jestem szczęściarzem i życie jest piękne.

2012 © Fundacja Między Niebem a Ziemią. Created by kasial. All rights reserved.
www.kasial.pl