Prawnicy 2013

Krzysztof Podniesiński

radca prawny, wspólnik w Kancelarii Krzyżagórska,
Podniesiński, Łoboda i Wspólnicy z Gdańska

Pomaganie to rozmowa. Obecność. Dużo łatwiej jest pomóc i doradzać innym niż sobie. Ciężko dokonuje się własnej samooceny...

O POMAGANIU
Pomagając zaspakajamy swoje potrzeby. Potrzebę pomagania. Realizujemy siebie.

O PRACY
Praca w zwiększonym wymiarze stwarza problemy i paradoksalnie pracując dłużej uciekamy od tych problemów … Czasami uciekamy w pracę również od problemów życiowych.

O PRAWNIKACH
Prawnicy dużo pracują. Mamy wiele zadań. Klienci od nas oczekują zrobienia czegoś w bardzo szybkim tempie, wysokiej jakości. Przyjmujemy ciągle nowe sprawy, jedne zlecenia napędzają kolejne, żal odmawiać, dostajemy coraz ciekawsze propozycje, coraz fajniejsze…

O KOBIETACH
Mężczyźni inaczej okazują wrażliwość niż kobiety. Najczęściej poprzez czyny. Ich czyny nastawione są na pewien efekt. Kobiety wyrażają wrażliwość poprzez okazywanie uczuć: płacz, śmiech, smutek… Częściej widzę płaczące kobiety niż mężczyzn. Kobiety są bardziej egzaltowane niż mężczyźni.

O MĘŻCZYZNACH
Siła czasami jest kojarzona z tym, że nie ulegamy słabościom. Niekiedy pomaganie może być postrzegane jako słabość do osoby lub sytuacji. W niektórych stereotypach silny mężczyzna jest wolny od słabości. Ja uważam, że pomaganie nie uwłacza w żaden sposób wizerunkowi silnemu mężczyzny.

O BLISKICH
Dzieci to największa wartość. Nadały mojemu życiu inny sens. Do chwili, gdy ich nie miałem, nie wiedziałem, co tracę. Teraz istotna część życia jest im podporządkowana i … dobrze mi z tym.

O SOBIE SAMYM
Nie lubię przegrywać. Również w sprawach życiowych.

2012 © Fundacja Między Niebem a Ziemią. Created by kasial. All rights reserved.
www.kasial.pl