Prawnicy 2013

Paweł Dębowski

radca prawny, partner w Kancelarii
Salans z Warszawy

Pomaganie to obowiązek moralny, co nie oznacza, że obowiązek nie może być naszą potrzebą. Nie ma znaczenia, czy nazwiemy to obowiązkiem, czy potrzebą serca. Ważne jest poczucie spełnienia...

O POMAGANIU
Pomoc powinna być bezpośrednia. Myślę, że nie przekazałbym pieniędzy jakiejkolwiek organizacji gdybym nie wiedział na co one zostaną konkretnie przeznaczone. Pomagam zawsze, gdy ktoś mnie o to poprosi, choć sam raczej nie jestem inicjatorem.

O PRACY
Koleżeńskość. Tak dobieram pracowników. Mam bardzo fajny zespół. Ludzie wobec siebie są życzliwi. Z niektórymi pracuje od kilkunastu lat – z Maćkiem Ryniewiczem - 18 lat, z Tomkiem Stasiakiem - 15 lat, z Piotrkiem Szafarzem - 12 lat. Wzajemna lojalność, otwartość, szczerość, przyjaźń to wartości, które są dla mnie bardzo ważne. Jesteśmy bardzo zintegrowani. Ludzie większość czasu spędzają w pracy, więc ważne jest żeby była dobra atmosfera i żeby nie tworzyć atmosfery wyścigu szczurów. To klienci są najważniejsi, a nie nasze ego.

O PRAWNIKACH
Jesteśmy cyniczni. Prawnicy to ludzie z natury podejrzliwi. W naszej naturze leży odkrycie podstępu, problemu, który może się pojawić i w pewnym momencie. To szalenie wpływa na nasze życie.

O KOBIETACH
Kobiety – wbrew pozorom – są dużo twardsze i są więcej w stanie znieść niż mężczyźni. Na pewno trudniej im jest pogodzić pracę i rodzinę. Często więc jest to kwestia wyrzeczeń i wyborów. Często te, które odniosły w naszym zawodzie sukces, nie mają dzieci, a te które osiągnęły i mają bywają rozdarte.

O MĘŻCZYZNACH
Mężczyzna powinien być odpowiedzialny za swoją własną rodzinę, ludzi którzy dla niego pracują. Powinien być też odpowiedzialny społecznie.

O BLISKICH
Dzieci, rodzina są dla mnie najważniejsze. Wiem, że to truizm, ale tego czasu, którego nie spędzę z dziećmi nikt mi już nie odda. Wciąż dzielę mój czas pomiędzy pracę, a najbliższych. Jestem ostatnią pozycją na mojej liście.

O SOBIE SAMYM
Jestem osobą bardzo ambitną i bardzo pracowitą. Mam w sobie olbrzymią odpowiedzialność za innych.

2012 © Fundacja Między Niebem a Ziemią. Created by kasial. All rights reserved.
www.kasial.pl